Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak to probíhá

Průběh vstupní konzultace
Homeopatie je formou celostní medicíny, která přináší úplně jiný pohled na zdraví a nemoc i na způsob, jak zdraví navrátit či ho uchovat. Jejím cílem není léčit jednotlivé příznaky, ale celého člověka jako systém.

Výběr léku či léků (homeopatik) probíhá jinak než v klasické medicíně, kde je tendence dávat lék „na symptom“, potlačit problém – u homeopatie je zásadní dobře poznat klienta a nastavit komplexní celostní léčbu.

Proto i vstupní konzultace je časově náročnější a odlišná od tradiční návštěvy klasického lékaře. Obvykle trvá hodinu až hodinu a půl a zazní mnoho otázek na zdravotní fyzické i psychické problémy v současnosti i v minulosti, rodinnou anamnézu, co řešili rodiče, popř. prarodiče, aktuální rodinné a pracovní vztahy, životní styl, koníčky, přátele…

Nezbytností k úspěchu je vědomé rozhodnutí klienta a dlouhodobý proces práce na sobě, ochotě udělat změny ve svém životě, postupně měnit neprospěšné vzorce myšlení a chování, které ho do nemoci dovedly. Každý postupuje svým tempem, proto může léčba trvat různě dlouho, záleží, s čím klient přichází a jak dlouho jeho zdravotní problémy trvají. Čím dříve klient přichází, tím se stav zpravidla i rychleji zlepšuje.

Neočekávejte, že homeopat přebere odpovědnost za Vaše zdraví – ta byla, je a bude vždy Vaše – ale pomůže Vám se ve Vašem životním příběhu zorientovat, pokusí se spolu s Vámi dobrat příčiny problémů. Proto je ve vztahu klient-homeopat velmi důležitá důvěra, ochota sdělit celý svůj životní příběh, podělit se i o myšlenky, pocity, úvahy, které třeba dosud nikde nahlas nezazněly. Naslouchání bez kritiky a naprostá diskrétnost je samozřejmostí.

Na základě všech sdělených informací jsou po pečlivé analýze vybrány nejvhodnější homeopatika a s přesným návodem na užívání jsou zaslány cca do týdne poštou na klientem uvedenou adresu. Jedna série obsahuje 3 homeopatické léky a časově vychází na 2-3 měsíce.

Na úvodní konzultaci klient také dostane seznam doporučené domácí homeopatické lékárničky s popisem základních symptomů a užití, popř. tipy na další doplňující osvědčené přírodní produkty, knížky apod.

Vstupní konzultace s dětmi
U povídání s dětmi jsou zpravidla přítomni i rodiče, záleží na věku dítěte. Poradna je vybavena pohodlným sezením, hračkami a kobercem, děti si mohou skládat stavebnice či malovat.

Informace, které by před dítětem neměly zaznít, může rodič předem nebo dodatečně napsat do mailu. Malé děti obvykle projevují (tzv. somatizují) zdravotními potížemi vnitřní pocity a zadržované emoce svoje, ale i svých nejbližších (nejčastěji maminky) – např. dlouhodobější neshody rodičů se projevují třeba záněty uší, astmatem, ekzémy atp. (o tom je celá věda – psychosomatika). Proto je někdy ke zvážení, aby se např. s miminkem začala homeopaticky léčit i maminka/rodiče.

Průběh kontrolní konzultace
Při kontrole se setkáváme zhruba za 3 měsíce, zpětná vazba od klienta je velmi důležitá– zazní otázky na aktuální stav, na reakce na jednotlivá homeopatika z minulé série.

Podstatné je, jak se klient cítil po fyzické stránce, ale i psychicky (mohou se uvolňovat smutky, vzteky, strachy, vybavují se nepříjemné vzpomínky, sny…). Je to nezbytný proces k postupnému uzdravování –zjednodušeně se dá říci, že homeopatika vám do těla nic nepřidají, vše, co se čistí a projevuje, už v těle bylo a je třeba to uvolnit.

S přihlédnutím ke všem sděleným informacím z kontrolního i úvodního sezení, je opět klientovi zaslána další individuálně vybraná série homeopatik na další období.

Doporučení
Je přínosné si v průběhu užívání homeopatik postřehy zaznamenávat (diář, mobil), po třech měsících na kontrole už si klient často reakce nevybaví.

Dlouhé pauzy mezi jednotlivými léky se nedoporučují, homeopatický lék nemusí po delší době již odpovídat stavu, pro který byl vybrán.

Neodkladné akutní nebo život ohrožující stavy a užívání léků je třeba řešit vždy se svým lékařem, nevysazujte bez doporučení lékaře trvale užívané léky.