Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O mně

Jmenuji se Vlasta Jiranová, narodila jsem se v roce 1974 ve znamení Berana, pocházím z Prahy. Ruch velkoměsta jsme s rodinou v roce 2008 rádi vyměnili za život na vesnici, nicméně Prahu máme stále v dosahu.

Po studiu na ekonomické škole jsem pracovala v bankovnictví a v administrativě, ale práce mě příliš nenaplňovala a nějak jsem ani po letech neviděla v tomto oboru svou budoucnost. Přitahovala mě vždycky více oblast sociální a zdravotní sféry, ráda se setkávám s lidmi a naslouchám jejich životním příběhům i problémům… Proto jsem se (při životním bilancování po čtyřicítce :-)) rozhodla úplně změnit obor, jít znovu studovat a přiblížit se tomu, co mě vždy lákalo.

Vlasta Jiranová

Jak jsem se dostala k homeopatii

Mám dceru a syna, dnes už jsou oba dospělí. Když u naší tehdy čtyřleté dcery lékaři diagnostikovali „počínající astma“, řešili jsme její potíže klasickou medicínou. Ale ani po třech letech poctivého užívání kortikoidů, antihistaminik a antibiotik se její stav nelepšil, spíše postupně zhoršoval. Tři dny ve školce, tři týdny doma a tak pořád dokola…
Jednou při pravidelné kontrole jsem se opět ptala na příčinu, proč se dcery stav nelepší, i když se řídíme veškerými radami? Lékařka, aniž by cokoliv vysvětlila, zareagovala velmi podrážděně: „Vy snad chcete, aby vaše dcera měla astma?!? Ne? Tak to musíte nepřetržitě užívat a preventivně až do její dospělosti, s tím se smiřte!“
Zastrašování ale na Berany příliš neplatí, naopak mě ta zkušenost nasměrovala k hledání alternativní možnosti, jak dceři pomoci a na radu kamarádky jsem ji s určitou dávkou skepse objednala k homeopatovi.

Myslela jsem si, že ho bude zajímat jen stanovená diagnóza, jaké nemoci fyzicky řešíme, ale on mi hned při úvodním sezení vysvětlil, jak je pro její fyzické zdraví zásadní psychika.
Moc jsem tomu nerozuměla, tak shrnul informace ode mne s otázkou, jak si myslím, že se asi dcera cítí psychicky?

  • když dceru po porodu rozdýchávali (její první vjem, že nemůže dýchat)
  • před pár měsíci se jí narodil mladší sourozenec (a musí se najednou o pozornost rodičů dělit)
  • nastal čas, kdy měla začít chodit do školky (ji pošleme pryč a maminka se zatím bude věnovat doma tomu novému miminku)

Vlastně, kdo by se nedusil? Naprosto přesně somatizovala fyzicky, jak se cítila psychicky. 
Rozebrali jsme podrobně všechny její zdravotní problémy i její chování, emoce a jejich zvládání, obdrželi prvních několik homeopatik na míru a po pár měsících a kontrolách bylo po astmatu. A to napořád.  

Do hloubkové léčby jsme se přidali celá rodina a postupně se podařilo vyřešit různé chronické problémy i nás ostatních.
Tehdy jsem teprve pochopila, že vznik, rozvoj i průběh každého onemocnění souvisí v různé míře vždy i s naší psychikou a začala jsem přemýšlet o zdraví a nemoci úplně jinak.

Vzdělání v oblasti homeopatie a další znalosti

V roce 2009 jsem se potkala s postklasickou homeopatií poprvé. Nejdříve jsem ji sama používala jen v rámci rodiny a přátel. Když jsem ale viděla, jaké různé další zdravotní problémy kromě astmatu dokázala homeopatie vyřešit, rozhodla jsem se ji po pár letech vystudovat a věnovat se jí intenzivněji.

Úspěšně jsem absolvovala tříleté studium homeopatie v Praze a jako nelékař i dvouleté minimum medicínských znalostí. Své vědomosti si rozšiřuji účastí na homeopatických seminářích, zajímám se o psychosomatiku, psychologii, reiki, rodinné konstelace, kineziologii apod., abych dokázala klientům zprostředkovat případné nasměrování k jiným terapiím, pokud si myslím, že už jsme s homeopatií dosáhli limitu (rodová zátěž apod.) anebo třeba jako doplněk k homeopatii.

V roce 2018 jsem si otevřela poradnu a provozuji poradenství na plný úvazek.

Klasická medicína vs homeopatie

Dnes jsem vlastně paní doktorce z alergologie vděčná. Jistě dělala maximum, na co její znalosti a prostředky stačily. S jejím přístupem a výsledky jsem se ale tehdy nespokojila, dál jsem hledala způsob, jak dceru potíží zbavit a ne pouze tlumit projevy onemocnění.
Klasickou medicínu velmi respektuji, vím, že je v mnoha případech nutná a potřebná, zejména u těch akutních nebo život zachraňujících. U chronických stavů má však své limity, nabízí léky na potlačení či zmírnění symptomů, avšak neřeší samotnou příčinu. A právě jedna z metod alternativní medicíny – homeopatie – se snaží příčiny dobrat a odstranit problém natrvalo.

Naštěstí se obě metody mohou doplňovat (často u akutních stavů) a klient se nemusí rozhodovat mezi klasickou a alternativní medicínou.

Závěrem

Postklasická homeopatie, kterou se zabývám, je velmi efektivní u chronických problémů, potíže často dokáže úplně odstranit nebo alespoň zmírnit či zpomalit progresi onemocnění.
Ovšem jako žádná z celostních metod léčby, nenabízí jednoduchá a rychlá řešení – nemoc je totiž výsledkem životní nerovnováhy, je to informace, ukazuje nám, že je třeba v našem životě něco změnit – ať už jde o změnu myšlení, stravování, vztahů atd.
Je to jeden ze způsobů, jak si spolu se zdravým životním stylem obnovit zdraví či si ho uchovat.

Zdravotní zlepšení mých klientů mě těší a motivují k další práci, taková práce mě naplňuje a dává mi smysl.

Nastartujte novou etapu života a objevte umění homeopatie – ráda se budu věnovat i Vám 🙂